مراقبت غذایی بعد از لپیوساکشن

بهترین غذاهایی که بعد از لیپوساکشن باید بخورید.

لیپوساکشن یکی از متداولترین عمل های زیبایی است که بیماران خواستار انجام آن هستند. با این حال، یکی از تصورات غلط رایج در مورد لیپوساکشن این است که می توانید بعد از عمل به همان عادات قدیمی برگردید درصورتی که همان عادتها منجر به تصمیم شما برای لیپوساکشن شده است. در عوض برای حفظ نتایج پس از لیپوساکشن باید تغییرات خاصی در سبک زندگی خود انجام دهید.
معمولاً برای اکثر بیماران این سؤال پیش می آید که آیا رژیم خاصی وجود دارد که باید بعد از لیپوساکشن رعایت کنند؟ به عنوان یک قاعده کلی، یک رژیم غذایی مناسب و متعادل میتواند از افزایش وزن زیادی که با عادتهای غذایی ناسالم رخ می دهد، جلوگیری کند. به منظور حفظ نتایج خوب پس از لیپوساکشن، باید میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار و پروتئین بدون چربی را در رژیم غذایی خود بگنجانید ، ضمن اینکه باید مصرف قندها، کربوهیدرات های ساده و چربی های اشباع را کاهش دهید. خوردن چندین وعده غذایی کوچکتر در طول روز به حفظ سطح انرژی شما کمک می کند و باعث می شود بین وعده های غذایی احساس گرسنگی نکنید. حفظ مداوم آب بدن بسیار مهم است. نوشیدن آب به مقدار کافی در طول روز به کنترل گرسنگی، حفظ سوخت و ساز سالم و هضم غذا کمک می کند.
اگرچه لیپوساکشن می تواند به طور چشمگیری اندامتان را بهبود بخشد، اما جادویی نیست. اگر عادتهای غذایی قدیمی و ناسالم خود را ادامه دهید، بعد از لیپوساکشن اضافه وزن پیدا خواهید کرد. این یک روش تهاجمی است که هزینه و وقت در بر میگیرد. پس برای حفظ این سرمایه گذاری، قبل از انجام لیپوساکشن، سبک زندگی خود را تغییر دهید. با انتخاب عادات غذایی سالم و برگزیدن یک سبک زندگی سالم، میتوانید مدت زمان طولانی از این تغییرات جدید خود لذت ببرید.

سرویس ها مرتبط