چگونه می توان نتیجه ی عمل ترانسفر چربی را ماندگار کرد؟

مهم است که به یاد داشته باشید که سلول های چربی منتقل شده همانند سلول های چربی در مناطق دیگر بدن عمل می کنند. به عبارت دیگر، سلول های چربی پیوندی مستعد تغییر وزن خواهند بود. برای افزایش شانس ماندگاری نتایج، بیماران باید مراقب کاهش و افزایش وزن خود باشند.

• برای مدت مشخصی که پزشک توصیه می کند (معمولاً 2 تا 8 هفته) روی باسن خود ننشینید. در صورت نیاز به نشستن، از بالش مخصوص استفاده کنید یا مدلی بنشینید که پزشک به شما توصیه می کند. فقط در صورت نیاز و به مدت خیلی کوتاه بنشینید.
• از فشار آوردن به مناطق تزریق شده خودداری کنید. روی شکم یا پهلوهای خود استراحت کنید و از تحت فشار قرار دادن مناطقی که سلول های چربی در آن پیوند زده شده است خودداری کنید. اگر همراه با عمل لیفت باسن، چربی های اطراف شکم را نیز برداشته اید، خوابیدن روی شکم توصیه نمی شود.
• زندگی سالم داشته باشید، سیگار نکشید و غذاهای سالم و متعادل بخورید. در صورت حفظ سبک زندگی سالم، نتایج عمل لیفت باسن برزیلی می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد.
• به مدت 3 هفته کل 24 ساعت روز را گن طبی بپوشید. مطمئن شوید که اندازه ی گن مناسب باشد. باید احساس راحتی کنید و باسن را فشرده نکند. اگر اثر گن روی پوست شما بماند، ممکن است گن برای شما تنگ باشد. این مشکل را به پزشک خود اطلاع دهید.
 روی باسن خود ننشینید. از فشار آوردن به مناطق تزریق شده خودداری کنید. گن خود را کل روز بپوشید. سبک زندگی سالم را دنبال کنید.
چربی تزریق شده چقدر عمر می کند؟
پیش بینی دقیق این که چه تعداد سلولهای چربی منتقل شده، زنده می مانند، غیرممکن است. اما طبیعی است که برخی از سلولهای چربی از بین بروند و مجددا توسط بدن جذب شوند.
بر اساس نظر انجمن بین المللی جراحی پلاستیک، معمولاً بین 50 تا 80٪ از سلولهای چربی منتقل شده پس از بهبودی بیماران باقی می مانند.
برخی از پزشکان برای جبران سلول های چربی که ممکن است از بین بروند میزان بیشتری سلول چربی تزریق می کنند تا به نتیجه ی مطلوب برسند.