مراقبت بعد از لیپوساکشن بازو، و براکیو پلاستی

مراقبت بعد از لیپوساکشن

تجربه ی کبودی، تورم، بی حسی، احساس درد، گرفتگی، سوزش، سختی در بلند کردن بازوها و ترشح زخم ها بعد از عمل، طبیعی می باشد. 

-ممکن است تورم تقریباً به مدت 1تا 6 ماه طول بکشد و با پیشرفت روند بهبودی، میزان بی حسی نیز کمتر می شود.
-
استفاده از کمپرس سرد ممکن است به کاهش کبودی، تورم و ناراحتی کمک کند. در 72 ساعت اول بعد از عمل، هنگام خوابیدن در زیر بازوهای خود بالش قرار دهید که در وضعیت بالا قرار بگیرند.
-
کشش کامل بازو در هفته ی اول بعد از عمل، احتمالا غیرممکن می باشد. با فاصله ی 60 سانتی متری از دیوار بایستید و انگشتان خود را به سمت بالا به سمت دیوار حرکت دهید، این کار می تواند به روند بهبودی کمک کند. زیاده روی نکنید، به تدریج تعداد حرکت را با توجه به کشش بدنتان افزایش دهید.
لطفاً قبل از شروع مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد التهاب، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا این داروها خطر خونریزی را افزایش میدهد.
سایر دستورالعمل ها پس از عمل جراحی:
-بر روی هر بازو از گن استفاده می شود تا تورم و کبودی را کاهش دهد. در بعضی موارد، ممکن است لوله های کوچکی در زیر پوست قرار داده شود تا ترشحات را تخلیه کند. این لوله ها تقریباً یک هفته پس از جراحی برداشته می شوند. بخیه ها جذبی هستند بنابراین نیازی به کشیدن بخیه نیست.
-
ممکن است لازم باشد 2-3 روز صبر کنید بعد دوش بگیرید. اگر مشکلی ندارید و میتوانید به راحتی دوش بگیرید، بگذارید چسب های کاغذی روی محل زخم باقی بماند. هر بار ناحیه ی بخیه ها را به آرامی و کامل شستشو دهید. ممکن است لازم باشد روی زخمها، گاز استریل بگذارید تا رطوبت را جذب کند و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. استحمام در وان تا زمان بهبودی کامل محل زخمها توصیه نمی شود.
-
به مدت 2 تا 4 هفته پس از جراحی باید از گن مخصوص استفاده نمایید. در صورت نیاز می توانید گن را تنظیم کنید. باید چسبان و کمی تنگ باشد ولی آزار دهنده نباشد.
-
لطفاً هنگام شیو کردن مراقب باشید زیرا ممکن است محل زخم ها مقداری چین خورده باشد و پوست شما هنوز دچار بی حسی باشد.
-
از قرار دادن محل جراحی در معرض آفتاب خودداری کنید. این نواحی به شدت به نور خورشید حساس هستند و تا یک سال پس از جراحی به راحتی دچار آفتاب سوختگی می شوند. توصیه می کنیم از کرم ضد آفتاب برای محل جراحی استفاده کنید.
-
هر زمان که احساس راحتی کردید میتوانید تمرینات سبک مانند پیاده روی را شروع کنید، اما از انجام فعالیت های سنگین مانند بلند کردن، تحت فشار قرار دادن و کشش بازوها خودداری کنید.
-
در طی 2 تا 3 هفته بعد از جراحی میتوانید به تدریج میزان فعالیت های سنگین را افزایش دهید و معمولاً در طی 4 تا 6 هفته می توانید فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید.
-
زمان بازگشت به کار بسته به نوع شغل، متفاوت خواهد بود. به طور کلی می توانید  7 تا10 روز پس از جراحی به محل کار خود برگردید. می توانید در جلسه ویزیت بعد از عمل این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید.
-
با گذشت زمان زخم ها بهتر می شوند. ممکن است 3 ماه تا یک سال طول بکشد تا زخم ها کم رنگ و صاف شوند.
لطفا در صورت بروز موارد زیر بلافاصله با پزشک تماس بگیرید:
-تب بالای 38 درجه
-تورم غیرمعمول، قرمزی، خونریزی یا افزایش درد
-استفراغ مداوم
-ایجاد کهیر، اسهال یا سایر واکنشها نسبت به دارو
-هر گونه سوال یا نگرانی دیگر
لطفاً بخاطر بسپارید که برای اکثر قریب به اتفاق بیماران هدف پیشرفت قابل توجه در نتیجه ی عمل است نه نتیجه ی 100 در 100.
لطفاً داروهای مسکن کدئینه (مخدر) و داروهای بدون تجویز و نسخه ی پزشک را طبق دستور و در صورت نیاز مصرف کنید. در صورت استفاده از مسکن های مخدر از رانندگی و کار با ماشین آلات خودداری کنید. در صورت تجویز آنتی بیوتیک، طبق دستورالعمل مصرف کنید. تکمیل نکردن دوره ی تجویز شده می تواند منجر به عود مجدد عفونت شود. لطفا آنتی بیوتیک را به همراه غذا مصرف کنید زیرا باعث ناراحتی معده می شود. لطفاً قبل از شروع مصرف آسپرین، موترین،ایبوپروفن یا سایر داروهای ضد التهاب، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا این داروها سبب افزایش خطر خونریزی می گردند.
در صورت احساس حالت تهوع، از مایعات غیر اسیدی، نان تست خشک یا سایر غذاهای سبک استفاده کنید.

برچسب های اخیر::
اشتراک گذاری:

سرویس ها مرتبط